Hotel Na statku | HESO NEPŘEVÁZKA

V okolí

Trosky

Začátky historie hradu se datují na konec 14. století. Někdy okolo roku 1380 zde byla započata stavba. Rozložení terénu se dvěma homolovitými skalními kužely rozhodlo o způsobu stavby. Na skalních vrcholech byly vybudovány dvě věže.

Zámek Stránov

Na místě dnešního zámku stála původně dřevěná tvrz, na které se připomíná v roce 1429 pan Bohuněk ze Stránova. Na jejím místě nechal postavit Jaroš ze Sovojovic v letech 1463 – 1468 pevný gotický hrad, který stránov dostal jméno Nový Stránov.

Zvířetice

Původní hrad, postavený na začátku 14. století se v 15. století stal renesančním zámkem. Dvakrát vyhořel azviretice po posledním požáru již nebyl rekonstruován. Dochovala se mohutná torza paláců a věž, na níž byla zřízena vyhlídka. Rozsáhlá zřícenina je volně přístupná.

Michalovice

Již od poloviny 12. století v povodí řeky Jizery začali výrazně prosazovat členové rozrodu Markvarticů erbu lva. Vmichalovice té době vzniklo na soutoku Jizery a Klenice královské hradiště Mladá Boleslav a Markvartici se stali jeho kastelány.

Škoda Auto Muzeum v Mladé Boleslavi

Jen čtyři automobilky na celém světě se mohou pochlubit více jak stoletou nepřerušenou výrobní skodatradicí. Škoda Auto je jednou z nich. Škoda Auto Muzeum Vás vtáhne do jejího příběhu, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.  

Hrad Kost

V krásném prostředí Českého ráje, uprostřed pískovcových skal, se nachází středověký hrad Kost. Vznikl kolem poloviny 14. století a jeho stavebníkem byl Beneš z Vartemberka, zmiňovaný zde již roku 1349. Hrad dostavěl na konci století jeho syn Petr. Silueta Kosti se vzácnou shodou okolností již od této doby nezměnila.